Последни вести

Несовесно однесување на граѓани од горниот дел на градот

Поради несовесно однесување на граѓани од  горниот дел на градот, кракот од одводниот канал  кој се наоѓа на улицата Бошко Буха е узурпиран и...

Расчистување на ГТЦ Глобал

Од раните утрински часови, Јавното претпријатие за комунални дејности „Комуналец“ започна со расчистувањето на остатоците од големиот пожар во Трговскиот центар „Глобал“. Директорот на претпријатието,...

Комуналец - ПРОМО

Следете нё

0фановикако
0следбенициследете
0претплатницисе претплатите

Времето во моментот

Струмица
light rain
8.6 ° C
8.6 °
8.6 °
96%
0.9kmh
92%
саб
8 °
нед
7 °
пон
6 °
вто
8 °
сре
9 °

Комуналец - Видео

Комуналец - Видео

Комуналец - Видео

Комуналец - Видео

Комуналец - Видео

Соопштенија

Несовесно однесување на граѓани од горниот дел на градот

Поради несовесно однесување на граѓани од  горниот дел на градот, кракот од одводниот канал  кој се наоѓа на улицата Бошко Буха е узурпиран и...

Расчистување на ГТЦ Глобал

Од раните утрински часови, Јавното претпријатие за комунални дејности „Комуналец“ започна со расчистувањето на остатоците од големиот пожар во Трговскиот центар „Глобал“. Директорот на претпријатието,...

Чистење и одржување на јавна средина

Тековни проекти

Пазари

Пазари

Пазарите во општина  Струмица се на територијата на градот на локации кои овозжуваат лесен пристап за задоволување на потребите на граѓаните од сите делови...

Дистрибуција на вода

Дистрибуција на вода со одржување и реконструкција и доизградба на водоводниот...

Водоснабдувањето на градот Струмица пратставува еден современ водоснабдителниот систем кој е изграден и континуирано се гради, кој се проширува и постојано осовременува повеќе од...

Реализирани проекти

Уредување и одржување на паркови и зелени површини

Отворени Јавни набавки

Затворени јавни набавки