Работна посета на Градоначалникот на Општина Струмица Костадин Костадинов на ЈПКД „Комуналец„ Струмица.

АКЦИЈА
Денес Градоначалникот на Општина Струмица Костадин Костадинов со претставници од Советот на Општина Струмица го посетија Јавното Претпријатие за Комунални Дејности „Комуналец „
Во текот на посетата на возниот парк ги разгледа петте новонабавени специјални возила за подигање на комунален отпад од кои 3 се со зафатнина од 12 метри кубни, едно од 7 и едно од 5 метри кубни специјално за потесните улици. Сите возила се со комплетен систем за пресирање на сметот.
Исто така беа разгледани и двете нови возила за чистење на снег опремени со растурачи на сол.
Со новите возила ќе се подобрат комуналните услуги кон граѓаните, а со поефикасното собирање на комуналниот отпад ќе имаме почиста oпштина изјави Градоначлникот Костадин Костадинов.